کفپوش آشپزخانه

یکی از مهمترین مراحل در طراحی آشپزخانه ها انتخاب کفپوش است. کفپوش آشپزخانه هم باید با همه خانه هماهنگی داشته باشد و هم قابلیت هایی مثل ضد لک بودن یا مقاومت در برابر شوینده ها را دارا باشد.

در ادامه انواع مختلف کفپوش برای آشپزخانه را بررسی می کنیم.

سرامیک

 سرامیک ها با مدل های زیادی که این روزها در بازار می بینیم، جلوه زیبایی به دکوراسیون آشپزخانه می دهند. آن ها راحت شسته می شوند و مواد شوینده اثری روی آن ها ندارند.

کفپوش آشپزخانه 2

پارکت

پارکت ها یک بافت یک دست را در کف ایجاد می کنند که بسیار کلاسیک و زیبا هستند. پارکت به فضا گرمی و صمیمیت بیشتری می دهد. نباید روی آنها مایعات بریزد، اما ضد لک هستند.

    کفپوش آشپزخانه 62 63

لمینیت

این کف پوش های مدرن بسیار مقرون به صرفه هستند و بیشتر آنها چند سال گارانتی دارند. کفپوش های لمینیت در طرح ها و رنگبندی های مختلفی وجود دارند.

کفپوش آشپزخانه کفپوش آشپزخانه 66

پی وی سی

کفپوش های پی وی سی بر روی هر سطح صافی قابل نصب است، قیمت آن ها بسیار مناسب است، در مقابل آب مقاوم هستند و از نظر دوام خیلی بهتر از بقیه کفپوش ها می باشند. کفپوش پی وی سی از کامپوزیت مصنوعی مانند چوب خرده، پلاستیک، نایلون و غیره ساخته می شود.

کفپوش آشپزخانه کفپوش آشپزخانه

سنگ

یکی دیگر از انواع کفپوش ها، سنگ می باشد. کف پوش های سنگی بهترین انتخاب برای کف آشپزخانه های پر رفت و آمد است و همچنین با هر نوع دکوراسیونی هماهنگ می شود. سنگ مرمر گران‌ترین و سنگ گرانیت ارزان‌ترین انواع سنگ به ‌شمار می‌آیند. سنگ گرانیت نسبت به کاشی و سرامیک قیمت بالاتری دارد ولی به دلیل نفوذ پذیری کمتر آب در آن برای آشپزخانه مناسب تر است.

 

کفپوش آشپزخانه کفپوش آشپزخانه کفپوش آشپزخانه

error: قابل کپی برداری نمی باشد