هود آشپزخانه

هود آشپزخانه وسیله ایست برای مکش بو ، دود و چربی معلق در هوا حاصل از پخت پز که بالای اجاق گاز کار گذاشته می شود. در ادامه انواع هود آشپزخانه را بررسی می کنیم.

هود آشپزخانه زیر کابینتی:

هود آشپزخانه زیر کابینتی یک از قدیمی ترین انواع هود آشپزخانه است که موتورآن حالت هواکش دارد و فیلتر آن از جنس پشم شیشه است ، این نوع هود غالبا صدای زیادی تولید کرده و به نسبت هود آشپزخانه امروزی کیفیت و کارایی کمتری دارد.

هود آشپزخانه زیر کابینتی هود آشپزخانه زیر کابینتی

 

هود آشپزخانه شومینه ای، یا فلت یا کلاسیک:

هود آشپزخانه فلت به علت اینکه صفحه مکش هود کاملا روی اجاق گاز قرار می گیرد بهترین مکش را در میان انواع هود دارد. از نظر میزان صدا بسته به موتور هود متفاوت است . هود آشپزخانه شومینه ای در طرح های شیشه ، استیل ، شیشه و استیل تولید می شود ،این هود مجهز به فیلتر آلمینومی قابل شستشو و سیستم تشخیص زمان شستشو و تعویض فیلتر می باشد.

هود آشپزخانه شومینه ای هود آشپزخانه شومینه ای

 

هود آشپزخانه ۴۵ درجه یا مورب یا دکوراتیو:

هود آشپزخانه مورب با زاویه ۴۵ درجه نسبت به صفحه گاز قرار می گیرد. هود آشپزخانه مورب در طرح های شیشه ، استیل ، شیشه و استیل تولید می شود. این هود مجهز به فیلتر آلمینومی قابل شستشو و سیستم تشخیص زمان شستشو و تعویض فیلتر می باشد.

هود آشپزخانه 45 درجه هود آشپزخانه 45 درجه

 

هود آشپزخانه آشپزخانه مخفی یا تو کار:

هود مخفی یا توکار کاملا زیر کابینت قرار می گیرد و در واقع هیچ نمایی از هود در آشپزخانه وجود ندارد. مزیت این هود اینست که فضایی برای هود در آشپزخانه اشغال نمی شود. از نظر مکش و صدا و سایر ویژگی ها هود مخفی با هود فلت و هود مورب تفاوتی ندارد.

هود آشپزخانه آشپزخانه مخفی هود آشپزخانه آشپزخانه مخفی

 

هود فانتزی یا جزیره:

هود جزیره از لحاظ ظاهری، زیبا و فانتزی و در غالب مکعب ، استوانه و کره است.  و از نظر کارایی بیشتر مناسب آشپزخانه هایی است که در آن پخت و پز کمتری انجام می شود و حالت دکوری و لوکس دارد . نوع جدید و زیبای هود جزیره ای ، مدل آسانسوری آن است که با دکمه ای هود بالا و پایین رفته و قابلیت جمع و باز شدن دارد.

هود فانتزی یا جزیره هود فانتزی یا جزیره هود فانتزی یا جزیره هود فانتزی یا جزیره

 

error: قابل کپی برداری نمی باشد